Korkut Elektrik

Güç ve Dağıtım Transformatörleri

Ana Sayfa > Ürünlerimiz > Transformatörler > Güç ve Dağıtım Transformatörleri

Elektrik, mühendislik, ithalat ve ihracat göstermek üzere 2005 yılında Şanlıurfa'da kurulduk.

"Kalite Her Kapının Anahtarıdır" felsefesiyle yatırımlara başlarken, uzman çalışma ekibimiz ve her türlü teknik donanıma sahip olan Yönetim Kadrosu ile sektörde profesyonel çalışma çizgisi içinde yerimizi aldık.

Güç ve Dağıtım Transformatörleri Nedir?

Güç trafoları , daha yüksek voltaja sahip şebekeler için tercih edilir. Bu voltaj dereceleri duruma göre 33kV, 66kV, 110kV, 200kV ve 400 kV olabilir. Güç trafoları yaygın olarak 200 kV'den yüksek voltajlar için kullanılmaktadır.

Dağıtım trafoları, kullanıcılara elektrik verilmeden önceki son adımda kullanılır. Dağıtım transformatörleri, düşük voltajlar için idealdir. Çoğunlukla dağıtım trafoları 200MVA'dan düşük olarak derecelendirilmiştir.

Biz Ne Yapıyoruz?

50°C ortam sıcaklığına kadar (Standart üretimimizde ortam sıcaklığı 40°C olarak alınmaktadır). Sürekli işletmede çalışabilecek şekilde tasarlanmış transformatörler üretmektedir.

Üretim portföyümüzde bulunan, 25-25000 kVa gücündeki dağıtım transformatörleri, istenilen anma gerilimine ve (ONAN) soğutma sistemine sahiptir. Normal dağıtım Transformatörleri; 25-25000 kVa güce kadar olanlar, Yağ Genleşme Depolu, 25-25000 kVa anma gücüne kadar olan Güç Transformatörleri de, Yükte ya da Boşta Kademe Değiştiricili olarak üretim alanımız içindedir.

Scroll to Top